Verze vašeho prohlížeče není podporovaná. Stáhněte si aktuánlí verzi. http://windows.microsoft.com/cs-cz/internet-explorer/download-ie

Ve středu 20. května se ve Slovanském domě v Praze konala jedna z největších akcí roku ze sféry personalistiky - konference „Síla HR aneb Čtyři stupně k úspěchu!“. Organizátorem této konference byla organizace People Management Forum. Jsem skutečně rád, že jsem se této nevšední události mohl osobně zúčastnit.

Ústředním tématem již 18. ročníku výroční HR Know How konference bylo dílo oborového guru Dava Ulricha, konkrétně čtyři role ideálního personalisty: administrativní expert, advokát zaměstnanců, agent změny a strategický partner. Vysoká úroveň konference byla již na první pohled patrná z více než 200 účastníků zastupujících největší firmy v ČR a zejména pak ze seznamu přednášejících.

Running sports | Nike Air Force 1 for Women & Men - Buy Online - Ietp

Jako by se organizátoři nechali inspirovat slavnými diskžokeji, rozhodli se nasadit hned od začátku programu laťku co nejvýše, aby ji tam posléze umně drželi a na úplném závěru snad ještě zvedli. Sympatický a zábavný moderátor Petr Horký totiž hned na úvod představil první přednášející, hosta ze Spojených států a výraznou postavu zejména z oblasti teorie leadershipu, trenérku Julii Diamond. Tato půvabná dáma se ve svém příspěvku věnovala vlivu personalistů, jejich přijetí a moci. Právě vymezení role HR a popis vztahu mezi vlivem a mocí ve formální a neformální rovině, pochopení šíření informací a vhodné dešifrování zpráv mělo nepochybně oborový přesah a může pomoci každému pozornému posluchači.

Ve čtyřech přednáškových blocích se vystřídalo celkem 20 přednášejících v různých formátech prezentací i tematických zaměření. Vše však konvenovalo s ústředním motivem Ulrichovy teorie. Velmi praktické příspěvky např. Branislava Hunčíka a Petra Hůrky střídaly nevšední diskuze o spolupráci mezi HR a businessem zástupců společností Česká spořitelna, ČEZ a CET 21 a o příjemnou programovou pestrost se postaral i zdánlivě odlišný pohled filmové režisérky Alice Nellis, která hledala analogii mezi její profesí a personalistikou.

Program protínaly pravidelné občerstvovací přestávky a díky cateringu ze společnosti Vyšehrad 2000 bylo vždy možné vybírat si z plných stolů. O poobědovou zábavu se pak postaral tým bubeníků Tokhi Music. Tito chlapíci ještě pár dní zpět podporovali českou hokejovou reprezentaci při mistrovství světa a vytvářeli tolik oslavovanou atmosféru v zaplněné sportovní hale. Pozornost účastníků konference si získali především pro interaktivní zapojení všech lidí v sále, kdy společným rytmickým cvičením vznikla poměrně působivá harmonická skladba.

Na úplný závěr jsem si nechal prostor pro posledního diskutéra z hutného programu konference. Pozvání totiž přijal česko-americký profesor ekonomie a bývalý kandidát na prezidenta Jan Švejnar. Samotný název jeho příspěvku „Investice do lidí? Praktická doporučení zkušeného ekonoma“ zcela vystihuje smysluplnost a zajímavost jeho výkladu. V sále byl při Švejnarově řeči cítit všeobecný respekt a vyslechnutí si cenných zkušeností, praktických rad, analýz a prognóz bylo skvělou tečkou za povedenou akcí.

Nezbývá než poděkovat lidem z People Managment Fora a říci: „jen víc a houšť“.

Martin Suchý